O Amnesty International a Olomoucké skupině

3,5 milionů členů a dárců na celém světě věří v úspěchy společné práce pro lidská práva. To je Amnesty International, jako dobrovolné uskupení lidí, kteří věří, že dokáží měnit svět k lepšímu, kterým není lhostejné porušování lidkých práv a chtějí se tomuto porušování postavit. Proto pořádáme poklidné akce, děláme poklidné kampaně a snažíme se zastávat obětí bezpráví a prosadit systémové změny na úrovni států.

 

Bráníme svobodu slova a svobodu sdružování, protože i dnes mnoho států potlačuje tuto svobodu, aby umlčely své kritiky.

Pracujeme na podpoře a obraně ženských práv, protože ženy a dívky stále čelí diskriminaci a mnohdy i násilí.

Děláme kampaně proti udělování trestu smrti, protože věříme, že je nehumánní.

Požadujeme spravedlnost, protože věříme, že například lidé zodpovědní za genocidu, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a další násilí musí být potrestání spravedlivým soudem.

Usilujeme o korporátní zodpovědnost, neboť vnímáme, že mnoho lidského neštěstí by nebylo, pokud by se firmy chovaly zodpovědně.

 

Věříme v úspěchy a věříme v budoucnost.

Proto píšeme dopisy, emailové i písemné petice, děláme webové akce a veřejné demonstrace. Věříme v prospěšnost lidskoprávního vzdělávání studentů i těch nejmenších.

 

Olomoucká skupina působí v Olomouci již pět roků a je pevnou součástí české sekce Amnesty International. Přidejte se k nám nebo si napište o další informacë na olomouc@amnesty.cz.